Taşınabilir Çeviri Sistemi (İnfoport)

Yönetim kurulu veya şirket içi toplantılar gibi küçük ölçekli ve çeviri kabini kurmaya gerek olmayan toplantılarda, ön kurulum gerektirmeyen taşınabilir simultane çeviri ekipmanını Enterkon’dan kiralayabilirsiniz.

Bazen salonun boyutu küçük olduğundan bazen de dinleyici sayısı az olduğundan simultane tercüme kabinleri ve ekipmanının kurulumu mümkün olmayabilir.  Bir sergi salonunda gerçekleşen basın toplantısı veya bir üretim tesisindeki tanıtım gezisinde anında çevirinin yapılabilmesi için ideal çözüm taşınabilir çeviri sistemi kullanmaktır.

İnfoport adı verilen portatif sistem alıcı ve verici olarak iki parçadan oluşur. Konuşmacı vericiye bağlı mikrofonu kullanarak konuşmasını yapar. Tercüman elinde tuttuğu farklı bir vericiye bağlı mikrofona anında (eşzamanlı) tercüme yapar. Tercümeyi dinlemek isteyen katılımcılar, ellerindeki alıcının kulaklıklarını takarak, konuşmayı diğer dilde takip edebilir. Bu sistemi genellikle az katılımcı olan ve fabrika ziyareti, iş başında eğitim gibi hareket halinde çeviri yapılmasını gerektiren ortamlarda kullanılır.